Нам своє робить


Як облаштували сучасну українську культуру?

ілюстрація: Олена Стельмах

Важко пригадати, коли українці розпочали перманентний лемент, мовляв, у культурі в нас усе погано, грошей не вистачає, фахових та ефективних менеджерів і кураторів бракує, механізми непрозорі, Мінкульт ніц не робить тощо. Поки одні вірять у світле майбутнє і покладають надії на оновлення старих і створення нових інституцій (як-от Український інститут книги), інші вважають найкращим варіантом, коли держава та митці співіснують в паралельних реальностях, не заважаючи одне одному. Попри те, що зрушень і змін багато, все, як і десятки років тому, часто-густо впирається в так званий людський чинник. Часом здається, що дати раду процесам, які відбуваються в культурі, здатен хіба що Господь Бог. Саме тому журнал «ШО» звернувся до експертів із питанням «Якби ви були всемогутнім (-ою), як би ви облаштували сучасну українську культуру?» Одразу зауважимо, що дати відповідь пропонувалося кільком десяткам осіб, але відповіли врешті-решт лише сім із них, що теж є певним симптомом. Отже, чи існує в професійному середовищі чітка візія, якими мають бути умови та механізми плідного існування української культури, — питання відкрите.

Наші експерти: Борислав Береза, Макс Бужанский, Алексей Никитин, Мар’яна Садовська, Олекса Манн, Євгенія Лопата, Павло Маков.

Щоб прочитати матеріал повністю, відкрийте доступ до даної статті або передплатіть . Якщо ви вже підписані, увійдіть або зареєструйтесь.